Ar kada nors ragavote juodojo česnako? Jei ne, laukiate kažko skanaus! Juodasis česnakas buvo auginamas ir vartojamas Rytų Azijos šalyse, o neseniai išpopuliarėjo ir JAV. Tai suteikia nuostabios naudos sveikatai, bet tai dar ne viskas! Susipažinkime su šiuo skaniu skanėstu geriau!

Kas yra juodasis česnakas?

juodas česnakas – gurmaniškas, neatrastas skonis, gaunamas be konservantų ir cheminių priedų, ilgai brandinant ir fermentuojant Lietuvoje užaugintus česnakus. Rezultatas yra saldus, beveik desertą primenantis skonis, kurį galima naudoti kaip daugelio patiekalų ingredientą. Sakoma, kad tai netgi padeda kovoti su cholesteroliu!
Juodojo česnako kūrimo procesas reikalauja kantrybės. Pirmiausia šviežios česnako skiltelės iki trijų mėnesių mirkomos didelio cukraus ir vandens tirpale, kol išorinė odelė pasidaro tamsiai ruda arba juoda. Tada gvazdikėliai džiovinami vieną mėnesį, o vėliau vėl fermentuojami dar tris mėnesius su maža druskos ir ryžių vyno acto koncentracija.

Juodojo česnako nauda sveikatai

Įrodyta, kad juodasis česnakas turi daug naudos sveikatai, įskaitant geresnę širdies ir kraujagyslių bei imuninės sistemos veiklą, mažina cholesterolio kiekį ir kraujospūdį bei sumažina vėžio riziką. Tai taip pat natūralus vitamino B6, kalcio ir geležies šaltinis.

Kaip naudoti juodąjį česnaką

Yra daug būdų, kaip naudoti juodąjį česnaką. Jį galima valgyti kaip pagardą, naudoti salotose ir padažuose, dėti į sriubas ir troškinius dėl skonio ar net paversti gardžiu desertu. Štai keletas populiariausių būdų

Receptai su juodaisiais česnakais

Juodasis česnakas gali būti naudojamas daugelyje patiekalų ir yra puikus žalio česnako pakaitalas, nes jis nedegina burnos kaip žalias česnakas. Yra daug receptų, kuriuose naudojamas juodasis česnakas, o štai keletas mūsų mėgstamiausių:

  • Česnakinis humusas su juodaisiais česnakais ir pistacijomis, iš „Taste of Home“.
    -Juodojo česnako gvakamolė su skrudintomis raudonosiomis paprikomis ir citrinomis iš maisto ir vyno
  • Ant grotelių kepti krevečių iešmeliai su aštriu Habanero padažu ir juodaisiais česnakais iš Cooking Light